Rendszergizda

Sikeres eszköz az ittas vezetés ellen? – Ismerd meg a SofőrHívó sztorit!

2016. július 08. - BPplusz

Szinte nem telik úgy el hét, hogy ne olvasnánk valamilyen, ittas vezetéshez kapcsolódó balesetről. Ezekben a történetekben általában mindig közös, hogy egy kiadós bulizás után az érintettek autóba pattannak és kontrolt vesztve nekiindulnak az éjszakába. Jó hír, hogy egy kis odafigyeléssel már megoldható, hogy nemcsak eljussunk egy buliba az autónkkal, de épségben haza is érjünk onnan. 

A SofőrHívó – Sofőrszolgálat Versenyeztető ugyanis egy ingyenesen letölthető applikáció, amelyben a sofőrsegélyek ajánlatai közül válogathatunk, így Budapesten akár már néhány ezer forintból hazaérhetünk, úgy, hogy közben jól telt az éjszaka.

soforhivo2.jpg

A cél az ittas vezetés visszaszorítása

A SofőrHívó alapítója, Jex Dénes elárulta, hogy mint igazi autós ember, gyakran ment baráti találkozókra a kocsijával, amelyek után rendszeresen sofőrszolgálatot hívott. Bár többször is igénybe vette ezeknek a cégeknek a szolgáltatásait, egy konkrét alkalom után született meg benne a SofőrHívó ötlete:

„Egy baráti sörözés végén  úgy döntöttem sofőrszolgálatot hívok, mivel autóval érkeztem. A pótsofőrre akkori szokásomhoz híven rákerestem, majd rendeltem. A vállalt fél óra helyett másfél óra múlva érkeztek csak meg, ami különösen rosszul érintett, hiszen tél volt, a kocsma bezárt, a barátok elmentek, én pedig a kocsiban kezdetben vacogva, majd járó motorral a környezetet szennyezve vártam a sofőrömet. Ezt követően nyilván nem mentettem el a sofőrsegély számát, ami hiba volt, mivel legközelebb sikerült egy másik fantázianév miatt ugyanazt a társaságot felhívnom. Mondanom sem kell, hogy ugyanúgy pórul jártam. “ – fogalmazott az ötletgazda.

A SofőrHívó megalkotásában fontos szerepet játszott még az is, hogy mint kétgyermekes apuka, Dénes számára kiemelten fontos az ittas vezetés visszaszorítása is. Ezért az alkalmazás megalkotásakor is az egyszerűségre törekedett, hogy azt a lehető legtöbben kipróbálják és használják.

soforhivoheineken.png

Igazán egyszerű használni

A SofőrHívó használata igen egyszerű, aki már fogott okostelefont a kezében, az biztosan megbirkózik az alkalmazással. Az Androidra, iOS-re és Windows Phone-ra is elérhető applikáció megnyitása után nincs más dolgunk, mint megadni azt a helyet, ahova a sofőrt kérjük, majd kiválasztani az ulticélt. A rendszer ezután valós időben mutatja meg az elérhető sofőrszolgálatok ajánlatát, így nekünk csak annyi a dolgunk, hogy kiválasszuk, melyik a leginkább megfelelő. Fontos kiemelni, hogy az ajánlat mindig valós idejű, hiszen ezeket nem egy számítógép, hanem az adott vállalkozás diszpécsere adja.

Talán nem is véletlen, hogy igen pozitívak a visszajelzések, a legtöbben ajánlják a barátaiknak a SofőrHívót. Az ügyfelek nagyon szeretik a rendszerünket. Jó volt látni, hogy az a szolgáltatás, amit kitaláltunk sok embernek jelent megoldást a problémájára. Kezdetben minden új ügyfelet felhívtunk és azt válaszolták 100-ból 95-en, hogy szívesen ajánlanák a szolgáltatásunkat barátaiknak, sőt kb. 45%-a a megkérdezetteknek már ajánlotta is.” – árulta el Dénes.

Folyamatosan fejlődik a program

Mindig van hova fejlődni, ezért hónapról hónapra azon dolgozik a SofőrHívó csapata, hogy a lehető legjobb alkalmazással álljanak az ügyfelek rendelkezésére. Talán nem is véletlen, hogy az alapító szerint a projekt sosem ér véget, hiszen mindig van min csiszolni.  „A kezdeti fejlesztés 4-5 hónapot vett igénybe, azonban úgy érzem, hogy most sincs kész a projekt, hiszen nem arról van szó, hogy létrehoztunk egy szoftvert és végeztünk, hanem a piaci bevezetést is mi csináljuk. Tehát ha úgy vesszük már lassan két éve tart a megvalósítás.”  

Érdekesség, hogy jelenleg nem tervezik a sofőrszolgálatok számának bővítését, a jelenlegi, 13 vállalkozásból álló partnerkörrel dolgoznak.  Dénes szerint ugyanis még van potenciál a cégekben, ezért inkább nekik adnak munkát, semmint, hogy új, még ismeretlen csapatokra bízzák a feladatot.

Persze nem volt ez mindig ennyire egyértelmű, a SofőrHívó létrehozása után ugyanis épphogy a megfelelő partnerek felkutatására volt szükség, az ötletgazda ezért hideghívás útján telefonált körbe a vállalkozások között. Már ez is mutatta, hogy mekkora ötlet a SofőrHívó, hiszen 10-ből 5 cég bólintott rá, hogy bekerüljenek a rendszerbe, az 50%-os arány pedig kiemelkedőnek számít. Azóta már fordult a kocka, mára már a sofőrszolgálat cégek keresik meg a rendszrer üzemeltetőit.

startuppitchsoforhivo.png

Rengeteg az elégedett ügyfél

Ahogyan a The Pitch-en lévő adatokból is látható, a SofőrHívó napról napra egyre népszerűbb. 2015. szeptembere óta és június 3. hete között ugyanis 9641 felhasználó töltötte le az okostelefonjára a programot, közülük 5057-en regisztráltak és 2664-en kértek ajánlatot. Ebből 1129-en döntöttek úgy, hogy rendelnek egy sofőrt maguknak, 502-en pedig már többször is így oldották meg a hazautat. Persze a leginkább ez utóbbi csoport fontos a SofőrHivó számára, hiszen ők azok, akik később szájról szájra terjesztik majd a szolgáltatást.

Ennek is köszönhető, hogy míg egy évvel ezelőtt még havi 50-60 fuvart bonyolított a szolgáltatás, addig mára már heti rendszerességgel előfordul, hogy egyetlen nap alatt összejön ennyi. Érdekesség, hogy leginkább férfiak döntenek a SofőrHívó használata mellett, a statisztika alapján a szolgáltatás célközönsége leginkább 25-45 éves férfiakból áll, akik Budapesten és környékén döntenek úgy, hogy a saját autójukkal együtt mennének haza egy jól sikerült italozás után.

startuppitchsoforhivo2.png

Nem állnak meg Budapestnél

Amikor egy szolgáltatást egy hónap alatt több mint 800-an vesznek igénybe és a népszerűsége hónapról hónapra 40%-kal nő, akkor egyértelmű, hogy az adott piacon már sikeres, bevált termékről beszélünk. Épp ezért könnyű lenne azt gondolni, hogy “ennyi és nincs tovább”, ám szerencsére erről szó sincs, Dénesék  folyamatosan kutatnak a bővülési lehetőségek után.

Jelenleg a cél az, hogy 5 nagyobb vidéki városban is megjelenjen a szolgáltatás, most ennek a stratégiáját dolgozzák ki. Emellett viszont nem vetik el a külföldi terjeszkedést sem.  „Ha van olyan város, ami karakterisztikájában nagyon hasonlít Budapestre, akkor az nekünk egy jó terep. De igazából ezt is két felé kell bontani. Első eset az, hogyha van több sofőrszolgálat, akkor a SofőrHívó aggregátor modelljével szeretnénk a piacra belépni, úgy mint Pesten. A második eset az, hogy az adott nagyvárosban nem működik sofőrsegély. Ilyen esetben érdemes az okokat elemezni és megvizsgálni, hogy hogyan lehet belépni a piacra.”  – véli a The Pitch-en megjelent interjújában Dénes.

Hidegen hagyja őket az Uber-botrány

Jogosan merül fel a kérdés, hogy a mostani, Uber-botránnyal tarkított helyzetben miként érinti a Sofőrhívót  az egyre szigorodó jogi szabályozás. Szerencsére nincs ok az aggodalomra, Dénes elmondta, hogy „Nem érezzük közvetlen hatását az Uber-botránynak. Egyrészről örülünk az Uber megjelenésének, mivel ezáltal tömegeknek vált mindennapossá, hogy appon keresztül rendeljen közlekedést. Másrésztől nyilván nekünk is konkurenciát jelent az Uber, de mellettük a taxi, a BKV, sőt valamilyen szinten a hagyományos sofőrszolgálat is. 

A kormány jelenlegi terveiben a sofőrsegély piac szabályozása nem szerepel. Ennek szerintem az az oka, hogy a sofőrszolgálat piac nem közvetlen konkurenciája a taxiknak, mivel taxit akkor hívunk, ha kocsi nélkül vagyunk, míg pótsofőrt akkor, ha kocsival. Ugyan végez pár taxitársaság sofőrsegély tevékenységet, de úgy hallottuk, hogy nekik ez inkább nyűg, mivel nem ez a fő üzletük.” 

Ha szeretnél még többet megtudni a SofőrHívóról, akkor olvasd el ezt a bemutatót, vagy nézd meg a weboldalukat!

 

Ha ezeket betartod, biztosan jó laptopot fogsz vásárolni!

Most megtudhatod, milyen lesz, ha minden az internetre kapcsolódik!

Megéri letölteni: 10 iPhone-os alkalmazás, amivel jobban megy a munka

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

Ha ezeket betartod, biztosan jó laptopot fogsz vásárolni!

Rengetegen beleesnek abba a hibába, hogy hirtelen döntés okán vásárolnak maguknak egy laptopot. Mivel a kínálat nagy, ezért egy átgondolatlan vásárlás inkább teher, mintsem öröm lehet, hiszen elég, ha csak egyetlen paraméterrel lövünk mellé és máris lehet új eszköz után keresgélni. 

xps14-15.jpg

1. Döntsd el, hogy notebookra vagy Ultrabookra van-e szükséged

Természetesen az Ultrabook is egy notebook, ám jellemzően ezen kategória alatt a kompakt, könnyű és nem utolsó sorban magasabb árkategóriás eszközöket értjük. Gyakorlatilag a legegyszerűbben úgy tehető fel a kérdés, hogy inkább egy asztali gép kiváltására szeretnéd megvásárolni a készüléket, vagy a cél a mindennapi hordozás? Amennyiben az utóbbi passzol a te életstílusodhoz, úgy élből érdemes elkerülni a 15 colos vagy annál nagyobb képernyővel rendelkező modelleket, hiszen azok mérete és súlya nem alkalmas a mindennapos, kényelmes hordozásra.

2. Figyelj a képernyőre

A laptopdömpingben rengeteg megjelenítővel rendelkező laptop lesi a leendő vásárlókat, így az ember könnyen belefuthat egy rossz vételbe. Általánosan elmondható, hogy 2016-ban (hacsak nem az olcsó ár az elsődleges szempont) már érdemes elkerülni az 1366 x 768 pixel felbontású képernyővel érkező készülékeket, lassan már egy átlagos okostelefon is részletesebb megjelenítőt tudhat magáénak. Sokkal jobb vételek a Full HD felbontású kijelzős példányok, ezeken ugyanis nemcsak teljes pompájában élvezhetjük a filmeket, de a szövegek is jelentősen élesebbek. Ma már attól sem kell aggódni, hogy a nagy felbontás miatt minden apró marad, a Windows újabb verziói megfelelően átméretezik a tartalmat. 

laptop-shopping.jpg

3. Keress olyat amiben SSD van 

A hagyományos merevlemezek nagy előnye, hogy olcsón adnak sok tárhelyet. Így fordulhat elő az, hogy egy 100 ezer forintos készülék adatlapján 500 GB-nyi  tárhelyet hirdetnek, míg a nálánál kétszer-háromszor drágább típus papírján csak 256 GB díszeleg. Nos, ennek az az oka, hogy míg előbbi egy lassú merevlemez, addig utóbbi az annál alaphangon hétszer gyorsabb SSD. Talán nem véletlen, hogy ez alapjaiban megváltoztatja a számítógép használatának élményét, mivel nem elég, hogy a rendszer kikapcsolt állapotból 10 másodperc alatt használatra kész állapotra tölt be, de az egyes alkalmazások megnyitása is szélsebes lesz. Akkor sem kell aggódni, ha a kinézett gép merevlemezes, a legtöbb notebooknál ugyanis cserélhető ez az alkatrész, így utólag bármikor belepattinthatunk egy megfizethető árú SSD-t. 

4. Válassz olyat, amiben kellően erős processzor van

Általánosságban elmondható, hogy a piacon igen kevés laptop rendelkezik AMD processzorral, a gyártók sokkal inkább az Intel fejlesztéseit részesítik előnyben. Ez azt jelenti, hogy 90%-ban utóbbi termékei találhatóak a laptopokban, ezek közül pedig a leggyakrabban a Core i sorozat képviselői teljesítenek szolgálatot. Amennyiben Intel processzorú laptopot szeretnél vásárolni, javasolt ezeket keresni, még akkor is, ha van már ennél újabb Pentium sorozatú modell, hiszen a Core i sorozat mindig jobb teljesítményt és erősebb integrált grafikus gyorsítót tartalmaz. Ha csak ritkán használod combosabb feladatokra a laptopod, akkor elegendőnek bizonyulhat egy Core i3-as processzorral szerelt darab is, de a hosszútávú használhatóság miatt mi leginkább a Core i5-ös modelleket javasoljuk. 

laptopbuying_guide_lead.jpg

5. Minél több a RAM, annál jobb

Amennyire sokat dob egy számítógép használatának az élményén az SSD, legalább annyit számít a megfelelő mennyiségű RAM is. Manapság már ritkán találkozhatunk 4 GB-nál kevesebb RAM-ot tartalmazó laptoppal, de úgy gondoljuk, hogy a hosszabb távon érdemes olyat keresni, amiben már 8 GB-tal gazdálkodhatunk. Az eredmény egyértelmű, több programot egyidejű futtatására nyílik lehetőség, illetve az akadásoknak is búcsút mondhatunk, hiszen a memóriába egyszerre több programot tud betölteni a rendszer

6. Nézd meg, mennyit bír egy töltéssel

Ha csak nem kifejezetten az otthoni vagy irodai PC-d leváltására keresel egy kevesebb helyet foglaló készüléket, akkor bizonyára fontos az üzemidő. Ma egy 15 colos, hagyományos notebook általában 2-3 órán keresztül működik, egy Ultrabook esetén viszont nem ritka a 10-14 óra közötti üzemidő sem. Ezért amikor a kiszemelt laptopot alaposabban szemrevételezed, feltétlenül olvasd el, hogy mit ígér a gyártó az üzemidő tekintetében. Persze ezek általában azt jelzik, hogy minimális felhasználás esetén mit bír a készülék, de a tapasztalataink alapján 20-30%-kal bírják rövidebb ideig normál igénybevétel mellett a modellek, azaz ha egy 5 órán át működő laptop a fontos számodra, érdemes olyat keresni, aminél 7 órát adtak meg üzemidő gyanánt. 

istock_000049891822_large.jpg

7. Próbáld ki, milyen használni

Biztosan kényelmes a billentyűzet? Elegendő méretű a touchpad? Szükség van arra a DVD-íróra? Ezek egytől egyik fontos kérdések, ezért ha lehetőséged van rá, próbáld ki személyesen is a modellt, hogy megbizonyosodj arról, milyen érzés a valóságban is használni a típust. Gyakran előfordul például, hogy a papíron kényelmes billentyűzet a valóságban kényelmetlen, mivel a gyártó az olcsóság oltárán nehezen benyomható gombokkal látta el az adott készüléket. De az sem ritka, hogy például használhatatlanul pici, nehezen érzékelő touchpad kerül a billentyűzet alá, mivel a fejlesztők ezen is megspórolnak néhány eurócentet. 

8. Törekedj a Windows 10-re

Ha nem vagy Apple-ös vagy épp Linux rajongó, akkor valószínűleg Windows-zal szeretnéd megvásárolni a hőn áhított készüléked. Mivel a Microsoft július 29-e után már fizetőssé teszi a Windows 10-et, ezért jobb, ha egy ilyet futtató készüléket keresel, hiszen ha lecsúszol erről a dátumról akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni a legújabb rendszerért. Természetesen mindez tárgytalan, ha már eleve Windows 10-et futtat a modell. 

Amennyiben üzleti célra használnád a laptopod, úgy van egy kiváló csomag ajánlatunk hozzá, amely már havi 15 ezer forintért felhőalapú tárhellyel, komplett Office csomaggal és online naptár szinkronizációval vértezi fel a készüléked.  

Nyaralni indulsz? Ezeket a programokat ne hagyd le a mobilodról!

Most megtudhatod, milyen lesz, ha minden az internetre kapcsolódik!

Megéri letölteni: 10 iPhone-os alkalmazás, amivel jobban megy a munka

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

Nyaralni indulsz? Ezeket a programokat ne hagyd le a mobilodról!

Végre valahára megérkezett a nyár, így rengetegen indulnak nyaralni. Azért, hogy ez a pihenés a lehető legélvezetesebb legyen, 5 kategóriában ajánlunk alkalmazásokat, az UV-védelemtől kezdve a külföldi feliratok lefordításáig. 

us-iphone-4-cocktailpedia.jpeg

Csinálj egy hűsítő koktélt!

Itt a nyár, olvad a beton, úgyhogy biztosak vagyunk benne, hogy Neked is jól esne egy hűsítő koktél. Jó hír, hogy ezek elfogyasztásához már nem kell méregdrága klubbokba menned, elég, ha előveszed az okostelefonod. Legyen szó akár androidos készülékről, akár iPhone-ról, mindkét platformra találunk igazán hasznos koktélkészítő applikációt. Mi Androidon a My Coctail Bar-t javasoljuk, míg iOS-en a legjobban a CocktailPedia nyerte el a tetszésünket. Mindkét programban több száz koktél közül válogathatunk, illetve lehetőségünk van a saját receptünk elmentésére is. Ugyan az applikációk angol nyelvűek, szerencsére egyszerű nyelvezettel rendelkeznek, így kevésbé jó nyelvtudással is megtudhatjuk, hogy hogyan is kell elkészíteni a frissítőt. 

ultravioletuvindex.jpg

Előzd meg a leégést!

Az egy dolog, hogy az ember a nyári pihenés során szeretne egy kis színre szert tenni, de ebből könnyedén leégés lehet. Különösképp akkor, ha az UV-sugárzás az eget verdesi, ilyenkor akár fél óra alatt is megtörténhet a baj. Épp ezért jön jól, ha fent van az iPhone-odon az Ultraviolet, ami képes pontosan megmutatni, hogy másnap milyen UV-sugárzásra lehet számítani. Üröm az örömben, hogy az alkalmazás csak az Apple mobiljára érhető el, Androidon ezért a World UV használatát javasoljuk. Ez gyakorlatilag ugyanazt tudja (egyébként iPhone-ra is elérhető), szerényebb grafikai megjelenítés mellett. 

tripit.jpg

Tervezd meg előre az utazásod!

Amennyiben nem egy véletlen meghívásról, hanem egy előre eltervezett utazásról van szó, úgy igencsak jól jöhet, ha a telefonodon megtalálható a Triplt: Travel Organiser. Az alkalmazássall egy helyen rendezheted az összes utazással kapcsolatos dolgot, legyen szó akár akár az indulás napjáról vagy épp egy esti vacsoráról. Az alkalmazás képes szinkronizálni az adatokat a telefonod beépített naptár alkalmazásával, így biztosan nem maradsz le semmiről! Jó hír, hogy a korábbi példáktól eltérően ez a szoftver Androidra és iOS-re is egyaránt elérhető. 

googlefordito.png

Fordítsd le azonnal a feliratokat!

Csak kevesen tudják, de az iPhone-ra és Androidra elérhető Google Fordító alkalmazás nemcsak a beírt szövegeket, de a kamera által lefotózott feliratokat is le tudja fotózni. Mivel a roaming még most sem igazán olcsó (bár szerencsére hamarosan eltörlik!), ezért jó hír, hogy le is menthetünk bizonyos nyelveket, így akár internetelérés nélkül is lefordíthatunk táblákat, feliratokat és más, fontos kiírásokat is.

vsco-spread-2.jpg

Csinálj lenyűgöző fotókat!

Bár egy jó nyaralásra azért illik magunkkal vinni egy fényképezőt, 2016-ban egy modern okostelefon sem okoz majd csalódást. Főleg akkor, ha telepítve van a VSCO, amellyel kihasználhatjuk a mobilunk kamerájában (legyen szó androidos vagy épp iOS-t futtató eszközről)  rejlő képességeket. Nem elég, hogy a szoftver különböző beállítások (úgy mint fehéregyensúly, ISO vagy záridő) módosítását is támogatja, de az opcionális filterekkel elképesztő hatásokat tehetünk rá a képekre. Sajnos ingyenesen csak 9 filter érhető el, a többiért fizetni kell, de a kínálat igazán izgalmas, így mi mindenképpen megfontolnánk egy-két csomag megvásárlását. 

Sőt, amennyiben regisztrálunk, úgy akár fel is tölthetjük a fotóinkat a saját albumunkba, így más eszközről is visszanézhetjük a nyaralás élményeit!

 

Lehet ezt másképp is: íme a legjobb e-mail alkalmazások!

A Prezin túl is van élet: íme 6 magyar startup amit még nem ismertél!

Megéri letölteni: 10 iPhone-os alkalmazás, amivel jobban megy a munka

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

Most megtudhatod, milyen lesz, ha minden az internetre kapcsolódik!

Internet of Things, azaz Dolgok Internete. Ma ez még csak kevesek számára jelent valamit, pedig hamarosan alapjaiban megváltoztathatja az életünket. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogy miért is nagy dolog ez az egész és melyek azok a kategóriák, amikben komoly változásokat hozhat az elkövetkező évtizedekben: 

Miről is van szó? 

A dolgok internete gyakorlatilag az informatika jövőjét jelenti, a fogalom alatt pedig leginkább az internetre kötött eszközöket értjük. Ebbe lényegében az összes olyan elektronikai termék beletartozik, ami képes az őt körülvevő világot felismerni és a benne történő információkat megmérni, illetve az ilyesformán összegyűjtött adatokat továbbítani is tudja egy másik eszköz számára. Fontos kiemelni, hogy itt nem pusztán a ma mindenki által használt okos eszközökről (telefon, táblagép, stb.) van szó, hanem ténylegesen bármiről, a termosztáttól kezdve az okoskarkötőkön át a biztonsági kamerákig. 

Mi a jó ebben?

Nagyon egyszerű: könnyebbé válhat az életünk. Elég csak belegondolni, hogy milyen előnyökkel jár, ha az otthonunk interaktívan reagál az őt körülvevő világra. Amennyiben például hajnalban elered az eső, úgy a rendszer korábbra állítja az ébresztés időpontját, hiszen az okostelefonunkon tárolt adatokból felismeri, hogy ilyenkor dugó lesz, ezért jobb, ha időben elindulunk. Amíg távol vagyunk, intelligensen vezérli a lakás hőmérsékletét az okostermosztátnak köszönhetően, figyel arra, hogy a levegő megfelelő állapotú legyen, ezért időnként bekapcsolja a szellőztetést, sőt, akár arra is képes, hogy a bejárati ajtó előtt lévő kamera képét a több kilométer távolságban lévő okostelefonunkra továbbítsa.

Milyen kategóriákat változtathat meg? 

lifestyle2.jpg

Energiamenedzsment

Ahogyan az előbbi fejezetben is említettük, a dolgok internetének egyik legfontosabb része az otthonunk vezérlése lehet, ez pedig különösen az energiahatékonyság terén hozna komoly változásokat. Nem véletlen, hogy egyre több gyártó foglalkozik már a területtel, így rövid idő alatt találhatunk okostermosztátot, okoskonnektort és más, a ház működését felügyelő okoskészüléket. Csak aztán győzzük megfizetni! 

en_avea_lifestyle_02.jpg

Világítás

Ennek a kategóriának a legismertebb képviselője a Philips, a holland gyártó sikert sikerre halmoz a Hue névre keresztelt okosizzóival. Az okostelefonnal vezérelhető lámpák LED-et használnak, így energiatakarékosak és állítható a színárnyalatuk is, azaz a hangulatunknak megfelelő világítást élvezhetünk a lakásban. Sőt, az okostelefonos alkalmazásnak hála arra is lehetőség van, hogy akár az egyes égőket egyedileg vezéreljük, így az sem akadály, hogy a szoba sarkai különböző színben pompázzanak. Emellett kifejezetten hasznosak lehetnek a reggeli ébresztés során, amikor az otthonunk világítása intelligensen kapcsolódik be, hogy ezzel is segítse a nehéz felkelést. 

22_thermostat1.jpg

Biztonság

Természetesen riasztókkal ma is biztosíthatjuk a lakásunk biztonságát, a dolgok internete azonban ezzel is egy szinttel tovább megy. Nem elég, hogy a folyamatos internetkapcsolatnak köszönhetően a biztonsági kamera képe azonnal megjelenhet a mobilunk kijelzőjén, de akár arra is lehetőség van, hogy a kulcsainkat is zsebünkben hagyjuk. Több cég ugyanis olyan beléptetési megoldással kísérletezik, ami lehetővé tenné, hogy a biztonsági rendszer érzékelje, hogy a mobilunkkal eltávolodtunk az ingatlantól, így automatikusan élesítené a riasztót és természetesen bezárná az ajtókat és ablakokat. 

gardener.jpg

Kertápolás

Bizony, akár a kertápolás területén is forradalmi változásokat hozhat a dolgok internete. Ugyan azt nem gondoljuk, hogy egycsapásra véget érhet a kertészkedés kora, de az tény, hogy az automatikus berendezéseknek hála nem jelent majd gondot, ha néhány hétre elmegyünk nyaralni. Az okosfűnyíró lenyírja majd a fűvet, az öntözőrendszer a hőmérséklet függvényében locsolja meg a füvet, sőt, akár a virágaink is biztonságban lehetnek. A Parrot például bemutatott már egy olyan eszközt, ami pontosan a növény szükségletének megfelelően adagolja a vizet és a tápoldatot. Ahogyan a legtöbb okos eszköz, úgy ez is okostelefonról konfigurálható. 

fitbit-alta.jpg

Mozgás, pihenés

Talán az intelligens otthonoknál és az önműködő kerti rendszereknél egy fokkal kézzelfoghatóbbak a viselhető eszközök, hiszen okosórával és okoskarkötővel a legtöbben már valószínűleg találkoztak az áruházak polcain. Ezek az eszközök egyaránt hatással lehetnek a mozgásunkra (elég például az Apple Watch-ra gondolni, ami figyelmeztet, ha több mint egy órája nem keltünk fel) és a pihenésünkre is. Természetesen sokan az előbbi kategória miatt vásárolnak viselhető kütyüt, a ma piacon lévő modellek legtöbbje ugyanis a beépített mozgásérzékelőnek és pulzusmérőnek köszönhetően nemcsak azt tudja figyelemmel kísérni, hogy merre jártunk és mit csináltunk, de azt is, hogy mekkora energiát igényelt az adott mozgás. Ezzel merőben ellentétes például a Jawbone Up-ba épített alvásfigyelő funkció, amivel az okoskarkötő képes figyelni, hogy hogyan alszunk, így az ébresztés csak a leginkább éber szakaszban történik meg. Ez azt jelenti, hogy frissebbek leszünk, azaz végső soron jobban bírjuk majd a napi kihívásokat. 

iot.jpg

Közlekedés

Ugyan ez még csak a távoli jövő, már most látszik, hogy a dolgok internete a városokra is óriási hatással lehet. Elég csak belegondolni, hogy a hálózatba kötött rendszernek hála a jelzőlámpák pontosan igazodhatnak a forgalom ritmusához, így a lehető legkisebbre csökkenne a dugók száma. Sőt, akár a parkolóhelyek keresése is egyszerűbbé válhatna, hiszen a rendszer felismerné, hogy merre van szabad parkoló, így a kompatibilis alkalmazások képernyőjén megjelennének az elérhető helyek. Persze ez leginkább az önvezető járművek érkezésével válhat automatikussá, amikor a gépkocsi a saját maga által felismert és a környezete által kapott információkból a mi közreműködésünk nélkül eljuttat bennünket az általunk kiválasztott célhoz, majd ezután magától le is parkol a környéken. 

dolgok-internete-20.jpg

Üzlet

Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a dolgok internetével az üzlet is komoly változáson mehet át. Amellett, hogy a cégek az egyre élénkülő érdeklődésnek köszönhetően minden korábbinál kreatívabban kísérletezhetnek az intelligens eszközökkel, így akár új kategóriákba is beléphetnek. Ezek pedig (hála az internetnek) olyan jelzéseket küldhetnek a válalaltoknak, amelyekből jobban kikövetkeztető, hogy hogyan használják őket, mik a leginkább izgalmas funkciók és melyek azok, amelyeket a következő generációban javítani kell. Sőt, akár az üzleti modellt is átalakíthatja a dolgok internete. Erre jó példa a John Deere, a korábban kizárólag traktorokkal foglalkozó vállalat négy évvel ezelőtt adatkapcsolati eszközökkel bővítette a portfólióját, így a farmerek pontos képet kaphatnak arról, hogy mikor érdemes elkezdeni a szántást és ehhez melyik a legoptimálisabb útvonal. 

Ez utóbbi kategóriáról a jövőben még bővebben írunk majd, úgyhogy érdemes lesz visszanézned a blogunkra!

Ezeket próbáld ki, ha a felhőbe mentenéd az adataid

A Prezin túl is van élet: íme 6 magyar startup amit még nem ismertél!

Megéri letölteni: 10 iPhone-os alkalmazás, amivel jobban megy a munka

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

 

A Prezin túl is van élet: íme 6 magyar startup amit még nem ismertél!

Amikor a hazai startupokra gondolunk, elsőként nem meglepő módon a Prezi, a LogMeIn vagy a UStream jut az eszünkbe, pedig ennél sokkal több izgalmas, előremutató magyar vállalkozás is jelen van a piacon. Mostani cikkünkben hat olyan startupot szedtünk össze, amelyekről valószínűleg még nem hallottál, pedig érdemes őket megismerni:

1. BOOKR Kids

A BOOKR Kids alkotóinak nem kisebb célja van, mint forradalmasítani a meseolvasást. Erre minden esélyük meg is van, hiszen a szolgáltatásuk nem más, mint egy hangoskönyv és egy mesekönyv egybegyúrása, látványos animációkkal és játékokkal együtt. A kicsik egyaránt élvezhetik a klasszikus meséket, de modern, interaktív történetek is ott vannak a mesetárban.

bookrkids.png

A BOOKR Kids Androidra és iOS-re is elérhető, ennek megfelelően pedig táblagépen és okostelefonon is használható. Sőt, amennyiben csemeténknek megvennénk élete első táblagépét, úgy szintén érdemes a BOOKR Kids-re gondolni, hiszen a magyar startup egy különleges, kifejezetten a legfiatalabb generációnak szánt készüléket is piacra dobott a közelmúltban, amihez ráadásul 6 hónapos előfizetés is tartozik! Talán nem meglepő, hogy a startup nyerte meg a régió versenyét, a CEE Lift Off!-ot, így 150 ezer euró ütötte a markukat. 

2. Sypbrillo

Adott a GoPro a világ legnépszerűbb akciókamerája amelyhez több száz (ha nem ezer) kiegészítő érhető el. Az embert azt gondolná, hogy itt már nem lehet újat mutatni, pedig ez egyáltalán nem így van, a Sybrillo-nak sikerült. A magyar startup ugyanis egy olyan stabilizátort fejlesztett, ami akár 360 fokos fordulatra képes és távvezérléssel irányítható. A készülék érzékeli az elmozdulásokat, majd a beépített motorjának segítségével kiegyenlíti azokat, így a kép mindig éles marad.

sybrillo.jpg

A Sybrillo megvalósításához kickstarteres gyűjtést szervezett a csapat, amin óriási sikert értek el, hiszen az eredetileg kitűzött 50 ezer dollár helyett 149 ezret szedtek össze. Talán nem véletlen, hogy a készüléket igen nagy érdeklődés övezi, ezért már csak a 229 dolláros kiadáshoz lehet hozzájutni, az olcsóbb csomagokat mind lefoglalták. Az biztos, hogy nagyon sokakat érdekel a termék, hiszen annak ellenére foglalták le a példányokat, hogy az első darabokat csak jövő márciusban szállítja majd a magyar startup. 

3. Rendi

Kupi van a lakásban, de meghívtad a barátaid? Akkor Neked szól a Rendi, a magyar startup ugyanis takarítók közvetítésével foglalkozik. A takarítószolgálat működése pofonegyszerű: A felhasználó kiválasztja, hogy hol lakik, mekkora a lakása és szeretne-e extra opciókat (például ablakpucolás vagy mosást) majd ezután megadja az időpontot és kész is.

rendi.png

Ennek fényében nem véletlen, hogy a Rendi elképesztő népszerűségnek örvend, a startup vezetői szerint jelenleg az egyik legnagyobb kihívás, hogy a lehető legtöbb településen be tudják vezetni a Rendit. Az árak sem vészesek, egy takarítás a lakás méretétől függően 5800 és 10 ezer forint között alakul (illetve extra nagy terület esetén egyénii árral kalkulál a rendszer), persze ez az összeg akár két-háromszorosára is nőhet, ha extra opciókat is választunk.

4. Route4U

Kifejezetten a kerekesszékeseknek fejlesztették ki a Route4U-t, amely Magyarország első, akadálymentesített térképét tartalmazó alkalmazás. Az egyelőre Budapesten használható applikáció nemcsak az akadálymentesített helyek megtalálásában nyújt segítséget, de az odavezető utat is megmutatja. Mindebben pedig a közösség ereje segít, hiszen a Route4U a felhasználói adatokat is felhasználja az egyes tervezések során. Ez olyannyira jól működik, hogy a Route4U 2015 augusztusi megjelenése után két hónappal már a főváros teljes gyalogos úthálózatának infrastruktúrája elérhető volt az alkalmazáson keresztül. 

route4u2.jpg

Az alkotók szerint a program nemcsak az adott személy utazását könnyítheti meg, de az összegyűjtött adatokból az is kiderül, hogy melyek azok a kritikus pontok, amelyek mindenképp fejlesztésre szorulnak. Ezekből az információkból pedig képet kaphat a városvezetés az esetleges, korábban fel nem ismert problémákról amiket felújítással orvosolhatnak. A fejlesztés nemcsak a mozgássérültek, de a szakma figyelmét is felkeltette, így a Design Terminál mentoráltjaként a Route4U a washingtoni Challenge Cup versenyre is kijutott. 

5. Tickething

Bizonyára veled is előfordult már, hogy az utolsó pillanatban eszméltél fel, hogy egy általad kedvelt zenésznek rövidesen koncertje lesz. Ha szerencséd van, nem fogyott el az összes, de ha már nincs akkor kezdődhet a vadászat, amivel valahogyan mégis hozzájuthatsz a fontos jegyhez. 

tickething.jpg

Nos, pontosan erre próbált megoldást nyújtani a Tickething, amely egy koncertekre, fesztiválokra, kiállításokra és más rendezvényekre szóló belépőjegyek árusítóhelyeként indult el néhány héttel ezelőtt.  Az oldalon persze nemcsak venni, de eladni is lehet, így ha valami mégis közbejön, gyorsan megszabadulhatsz a jegyektől. A jegy-Vaterának is felfogható oldal a befektetők figyelmét is felkeltette, a Prosperitás Tőkealap például 50 millió forintot fektetett a cégbe.

6. Sofőrhívó 

Aki bulizni menne, de nem akar tömegközlekekdni, annak ideális lehet a Sofőrhívó. A szolgáltatás kifejezetten arra készült, hogy gyorsan és egyszerűen hazajuttassa az autót és annak tulajdonosát, méghozzá a lehető legjobb áron. Ezért a Sofőrhívó lényegében egy, a sofőrszolgálatokat versenyeztető alkalmazás, amivel mindig az aktuálisan legjobb áron utazhatunk. 

soforhivo.png

Sőt, előre rendelni is lehet, ilyenkor a megbeszélt időpontra érkezik a sofőr. Az ingyenesen letölthető alkalmazásban jelenleg 13 sofőrszolgálat ajánlatai között böngészhetünk, azaz garantáltan lesz, aki hazavisz majd a pesti éjszakából. Üröm az örömben, hogy a Sofőrhívó egyelőre csak Budapesten és környékén érhető el, de később más nagyvárosokba is megérkezhet a szolgáltatás. 

A sikerhez azonban nemcsak egy jó ötletre, de megfelelő háttérre is szükség van. Ezért készült el a Websas startup csomagja, amiben több más hasznos lehetőség mellett  Office 365 előfizetést, online tárhelyet és e-mail fiókot is igénybe vehetnek a frissen indult vállalkozások. A legjobb pedig, hogy ez a csomag naponta alig kerül többe, mint egy sajtburger! 

Mostani összeállításunk ezzel a végéhez ért, de hamarosan újabb hatos listával jelentkezünk, amiben szintén érdekes magyar startupokról olvashatsz!

Ezeket próbáld ki, ha a felhőbe mentenéd az adataid

Új PC-t vásároltál? 10 alkalmazás, amit nem szabad lehagyni róla!

Ezt a 10 Excel trükköt neked is érdemes megtanulnod

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

Mit használjak, ha a felhőbe menteném az adataim?

Manapság már egyáltalán nem kuriózum a felhőalapú tárhely, a piacon több, hosszú ideje megbízóhatóan működő szolgáltatás közül választhatunk. Jelen írásunkban 5 darabot szedtünk össze, amelyek között reméljük, hogy mindenki megtalálja a számára leginkább megfelelőt! 

dropbox.jpg

Dropbox

Az egyik legismertebb felhőalapú szolgáltatás a Dropbox. Ez nem is véletlen, hiszen már hosszú ideje jelen vannak a piacon és szinte az összes operációs rendszerre van elérhető alkalmazásuk. A Dropbox ingyenesen is hozzáférhető, ilyenkor alapesetben 2 GB-nyi tárhelyet kap a regisztráló.

Ez viszont könnyen tovább bővíthető, elég csak meghívni egy ismerősünket és máris plusz 500 MB üti a markunkat. Ezzel a trükkel egészen 16 GB-ig hizlalhatjuk a tárhelyünket, ami már egyáltalán nem rossz! Ha még ez sem elég, akkor az automatikus fotófeltöltés opció bekapcsolásával további 3 GB-ot aktivál a rendszer, sőt, ha végignézzük a Dropbox Basic bemutató lépéseit, úgy 250 MB-nyi jutalmat írnak jóvá. 

Amennyiben még ez is kevés, úgy a fizetős lehetőségek között érdemes nézelődni. Otthoni felhasználóknak elsősorban a Pro csomagot javasoljuk. Erre havi 10 euróért lehet előfizetni ( 3200 forint), ez már 1 TB-nyi tárhelyet kínál, azaz valószínűleg elegendő lesz a mindennapok során használt adatok tárolására.  Nemcsak a több tárhelyért, de az engedélyezési lehetőségek megjelenéséért is javallott a Pro csomagra való előfizetés, hiszen ezzel az opcióval már nincs lehetősége az ismerőseinknek belenyúlni a különböző, általunk megosztott mappák tartalmába. 

Jó hír, hogy a Dropbox a számítógépen egy saját mappát is készít, az itt lévő fájlokat pedig internet nélkül is elérhetjük. Üröm az örömben, hogy ez csak PC-n működik, okostelefonon a felhőbe mentett adatainkat offline állapotban nem használhatjuk. Bármelyik kiadást is válasszuk, örömteli, hogy a biztonsági visszaállításnak köszönhetően az adatainkat törlés után 30 napig még elérhetőek maradnak. Szintén verziófüggetlen a fájltitkosítás, a Dropbox szerverei AES 256-bites titkosítással védik a dokumentumainkat. 

Kinek ajánlott?

Bárkinek, aki felhőbe mentené az adatait, a Dropbox ugyanis még mindig a kategória legjobbjai közé tartozik, legyen szó okostelefonról, táblagépről vagy PC-ről. 

google-drive-4.jpg

Google Drive

Sokan nem is tudják, de a Gmail fiókjuk nemcsak a leveleikhez használható, a regisztráció után ugyanis a Google többi szolgáltatásához, így a YouTube-hoz, a Google Naptárhoz és a Google Drive-hoz is megnyílik az út. Számunkra most ez utóbbi az érdekes, hiszen a Google Drive azok számáralehet igazán hasznos, akik a kaliforniai gyártó többi szolgáltatását is aktívan használják (ilyenből pedig elég sok van). A Drive a regisztráció után 15 GB-nyi tárhelyet kínál, igaz ez a többi szolgáltatással együtt használható, azaz, ha egy nagy e-mail csatolmányunk van a Gmail-ben, az is csökkenti majd a feltölthető fájloknak szánt helyet. 

Fotók és videók feltöltésére is lehetőség van, itt két opció nyílik meg a felhasználók előtt. A “magas minőség” opció választása esetén korlátlanul tárolja a fájlokat a rendszer, de ilyenkor el kell fogadni, hogy a Google valamennyire tömöríti az álló- és mozgóképeket. Amennyiben ez nem felel meg, úgy eredeti formájukban is felkerülhetnek az anyagok, a tárhelyünk kárára. A Google arra is odafigyelt, hogy a Google Dokumentumokban tárolt adatok sem szívnak le egy cseppet sem a 15 GB-ból, csakúgy, ahogyan a külön megrendelhető Google Music streaming-szolgáltatása sem nyúl hozzá a személyes adatainkra fenntartott területhez. 

Akárcsak a Dropboxnál, úgy a Google Drive-nál is vásárolhatunk pénzért plusz tárhelyet. Aki tehát feljebb lépne az ingyenes opciónál, az választhat, hogy havi 2 euróért (625 forint) 100 GB-tal gazdálkodhat, vagy 10 euróért az 1 TB előnyeit élvezi. Jó hír, hogy a Drive is létrehoz a számítógépen egy lokális mappát, így akár internet nélkül is hozzáférhetünk az itt tárolt adatokhoz. Van szelektív szinkronizáció is, azaz megszabhatjuk, hogy mikor mit töltsön fel a felhőbe a rendszer. 

A Google Drive a Dropbox-tól eltérően kizárólag PC-n, Mac-en, iOS és Android rendszerű készüléken működik, így Windows Phone-ra és BlackBerry-re nem rakhatjuk fel a kliensprogramot. További hátrány, hogy csak 128-bites AES titkosítást használnak, ez elmarad a Dropbox 256-bitesétől.

Kinek ajánlott? 

Szinte mindenkinek, aki aktívan használja a Google ökoszisztémáját és azoknak is, akik nem kívánnak vesződni az androidos okostelefonjukon a tárhellyel. 

Apple iCloud

Ami az androidosoknak a Google Drive, az az Apple felhasználóknak az iCloud. A kaliforniai gyártó 2011-ben mutatta be a saját felhőalapú szolgáltatását, amely napról napra egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Az Apple minden felhasználójának 5 GB-nyi iCloud tárhelyet biztosít, azonban a Drive-tól és a Dropboxtól eltérően itt bizony minden számít, azaz a névjegyek, a fotók, a videók és az egyéb, a rendszer által tárolt adatok is csökkentik a fennmaradó adatmennyiséget. Ez valószínűleg azért alakult így, hogy a lehető legtöbben előfizessenek a pénzért igényelhető opciók egyikére. Ennek fényében nem meglepő, hogy több választási lehetőség is kínálkozik. 50 GB-os csomagot 1 euróért (312 forint), 200 GB-osat 3 euróért (938 forint), míg 1 TB-osat 10 euróért (3126 forint) igényelhetünk. 

Sajnos azonban az iCloud elsősorban az Apple felhasználóinak készült, így az OS X és az iOS mellett kizárólag windows-os PC-n használható, androidos és Windows Phone rendszert futtató eszközön ne is próbálkozzunk a használatával. Amennyiben viszont van már Apple készülékünk és nem kapcsoltuk még be az iCloud-ot, akkor érdemes megtenni, hiszen a használatával olyan extrákat is élvezhetünk, mint az Apple-Apple eszközök között működő folyamatos szinkronizáció. Így például ha elkezdünk olvasni egy cikket az iPad-en, később ugyanonnan folytathatjuk a Mac-en, hiszen az iCloud ezeket az adatokat is feltölti a felhőbe. Ennek fényében nem is meglepő, hogy az Apple nemcsak egy tárhelyként, hanem egy komplett rendszerként tekint az iCloudra-, így a telefon megtalálásában segítő Find my iPhone funkció mellett a Naptár, a Jegyzetek és a Kontaktok is elérhető a felhőből. 

Kinek ajánlott?

Mivel csak a PC-n kívül csak Apple eszközökön működik, ezért azoknak akik ki akarják hozni a legtöbbet az iPhone-jukból, iPad-jükből és a Mac-jükből. 

a_microsoft_harmadara_csokkenti_az_ingyenes_onedrive_tarhely_meretet_572bd39e67a1f.jpg

Microsoft OneDrive

A Microsoft OneDrive névre keresztelte a saját felhőalapú szolgáltatását, ez pedig minden Windows 8 és Windows 10 rendszert futtató számítógépen megtalálható. Használatához csak egy Microsoft fiókra van szükség, ezután 5 GB-nyi ingyenes tárhelyet kap a felhasználó. Üröm az örömben, hogy ez a szám néhány hónappal ezelőtt 15 GB volt, sajnos a Microsoft vélhetően pénzügyi szempontok miatt a csökkentés mellett döntött. Akinek ez kevés, az havi 540 forintért igényelhet 50 GB-nyi tárhelyet, illetve dönthet úgy, hogy inkább egy Office 365 csomagot igényel. 

Ez jobban megéri, hiszen magán felhasználóknak havi 2100 forintért, cégeknek pedig, 5 eszközre szóló licenccel együtt már 15 ezer forintért lehet 1 TB-nyi tárhelyük teljes értékű Word-del, Outlookkal, Excellel és PowerPointtal együtt. Fontos azért megemlíteni, hogy hiába az opcionális 1 TB-os tárhely, egy fájl mérete legfeljebb 10 GB lehet. 

A OneDrive természetesen önmagában is megállja a helyét, hiszen a szolgáltatás Androidon, iOS-en, Windows Phone-on, Mac-en és PC-n is használható, azaz gyakorlatilag minden, ma népszerű rendszeren hozzáférhetünk az adatainkhoz. Érdekesség, hogy az okostelefonokra, táblagépekre és PC-re letölthető kliensprogram képes felismerni, hogy milyen fotók sikerültek jól és annak megfelelően csak az igazán hasznosakat tölti fel, az elmosódott, használhatatlan képekkel nem foglalkozik. 

Kinek ajánlott?

Azoknak, akik nap mint nap használják az Office-t, a OneDrive az egyik legjobb megoldás, különösképp azóta, hogy Androidon és iOS-en is hozzáférhető. 

box-feature.jpg

Box

Gyakran találkozunk azzal, hogy összekeverik a Box-ot a Dropbox-szal, pedig nagyon is különálló szolgáltatásokról van szó. Az elsősorban az Egyesült Államokban népszerű platform 10 GB-nyi tárhelyet ad ingyen, ezt pénzért 100 GB-ra növelhetjük. Ez utóbbi 8 euróba (2500 forint) kerül, de a Personal Pro opció nemcsak a nagyobb hely miatt éri meg, hanem azért is, mert ennél a verziónál már 250 MB helyett 5 GB-os fájlokat is feltölthetünk. 

Akárcsak a konkurensek, a Box is rengeteg platformon használható, így Android, iOS, OS X és Windows alól is feltölthetjük a fájljainkat. A fontos dokumentumokat egy pillanat alatt megoszthatjuk a kollégákkal, illetve egyes esetekben még szerkesztésre is lehetőség nyílik, hiszen a Box beépített szövegszerkesztőt is tartalmaz. 

Az üzleti felhasználók egyébként is a Box fő célpontját jelentik, a Business csomagokban ugyanis korlátlan tárhelyet, kollaborációs lehetőséget és más, hasznos funkciókat is kínál. Érdekesség, hogy a Box akár Office 365-tel és a Google alkalmazásokkal is működik, azaz bátran használható Word-del és Gmail-lel is.  Az adatok biztonságát sem érheti kritika, a Dropbox-hoz hasonlóan a Box is 256-bites AES titkosítást használ. 

Kinek ajánlott?

Elsősorban azoknak, akik munkahelyi feladataikat rendszereznék, majd ezután az otthoni dokumentumaikat is szeretnék egyazon helyről elérni. 

Természetesen a lista még sokáig folytatható lenne. Amennyiben van javaslatotok, hogy a jövőben milyen felhőalapú tárhelyeket érdemes bemutatni a Rendszergizdán, úgy írjátok meg kommentben és mi biztosan kipróbáljuk majd azokat.

5+1 ok, amiért érdemes a felhőben tárolni az adatokat

7 ok, amiért a mobil fontosabb mint valaha

Új PC-t vásároltál? 10 alkalmazás, amit nem szabad lehagyni róla!

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

Megéri letölteni: 10 iPhone-os alkalmazás, amivel jobban megy a munka

Amíg néhány évvel ezelőtt még leginkább telefonáltunk a mobilunkon, addig mostanra eljutottunk oda, hogy szinte nincs olyan funkció, amit ne érhetnénk el azonnal a kezünkben lévő okoseszközről. Ebbe nemcsak az otthoni, de a munkahelyi teendők is beletartoznak, ezért úgy gondoltuk, hogy érdemes lenne bemutatni a legjobb, iPhone-ra szánt üzleti alkalmazásokat. Van köztük irodai programcsomag, e-mail kliens és WiFi kereső is, tehát ha van 5 perced, mindenképpen vess rájuk egy pillantást! 

office-lens-cover.jpg

Office Lens

Az Office Lens egy egyszerű, de nagyszerű alkalmazás, ha valamilyen dokumentumot, fotót, névjegykártyát vagy táblát szeretnél lefotózni és továbbküldeni. A program intelligensen felismeri a témát, majd annak megfelően körbevágja és élesíti a képet. Ezután pillanatok alatt beimportálhatjuk egy Word vagy Excel dokumentumban, de akár PDF-et vagy JPG képet is készíthetünk vele, illetve természetesen azonnal továbbküldhetjük a beépített e-mail kliens vagy az OutLook segítségével. 

15195-11351-cloudmagic-ios-l.jpg

CloudMagic

Az összes levelünket kényelmesen elérhetjük a CloudMagic segítségével, hiszen legyen szó akár Gmail-ről, Outlook-ról, iCloud-ról, Microsoft Exchange-ről vagy épp bármilyen, IMAP protokollt használó szolgáltatásról, az alkalmazás megbirkózik vele. Bónuszként pedig egy igen kényelmesen használható felhasználói felülettel érkezik a CloudMagic, így mindenkinek javasoljuk, hogy töltse le az iPhone-jára ezt az ingyenes alkalmazást. Ha pedig kíváncsi vagy, hogy milyen levelezőrendszerek érhetőek még el a telefonodra, olvasd el a legjobb e-mail programokról szóló cikkünket

b-20111220-105438.jpg

Bérkalkulátor+

A Bérkalkulátor+ pontosan azt tudja, amit ígér, azaz elárulja, hogy a jelenleg hatályos törvényeknek megfelelően hogyan alakul egy munkavállaló bére. Az egyszerűen használható alkalmazás persze a vállalkozóknak is hasznos lehet, hiszen a segítségével néhány másodperc alatt kiszámítható, hogy mennyi egy-egy dolgozó teljes bérköltsége. 

camcardiphone.jpg

CamCard

Ugyan az Office Lens is képes a névjegykártyák bescannelésére, a rajtuk lévő adatokkal nem tud mit kezdeni. Itt jön a képbe a CamCard, ami képes azonnal feldolgozni és elmenteni névjegykártyán lévő adatokat. Üröm az örömben, hogy a rendkívül egyszerűen használható alkalmazás angol nyelvű, azaz az ékezetes karaktereket hagyományosként érzékeli, így a digitalizálás után kézzel kell átírnunk ezeket a betűket. A program a saját memóriájába is elmenti a névjegyeket, de emellett beállíthatjuk, hogy az iCloud mellett a Gmail fiókunkkal is szinkronizáljon.

tapeacall.jpg

TapeACall

Legyen szó akár egy interjúról vagy épp egy fontos információkat tartalmazó beszélgetésről, a TapeACall Lite bármikor jól jöhet. Az ingyenesen is hozzáférhető alkalmazás nem tesz mást, mint rögzíti a hívásokat, amiket aztán lementhetünk vagy épp megoszthatunk másokkal. 

a87b782d551cca7685bc2bad3a1a3a0f.png

Todoist

Nem kell feltétlenül vezérigazgatónak lenned, hogy értékeld a Todoist funkcióit. A feladatkezelőben napi és heti nézetben is megnézhetjük a ránk váró feladatokat (sőt, hetente ismétlő programok megadására is lehetőség van), kategóriák szerint rendszerezhetjük azokat az új ötleteinket akár a kollégáinkkal is megoszthatjuk. Emellett jegyzetek tárolására is használható az applikáció, sőt az ötleteinket a felhőbe is feltölthetjük. Jó hír, hogy a Todoist nemcsak iPhone-on működik, így androidos és Windowst használó kollégáknak is érdemes bemutatni. 

myscript_iphone_hero_fixed.jpg

MyScript Calculator

Egyszerű és nagyszerű a MyScript Calculator, hiszen zavaró funkció helyett a lényegre, azaz a számolásra koncentrál. Az alkalmazáson belül nincsenek zavaró gombok, az ember az ujjával rajzolhatja le amit szeretne, a szoftver pedig értelmezi és végre is hajtja a parancsot. Különösen akkor hasznos, ha az ember épp beszél valakivel és ahelyett, hogy az alkalmazásra figyelne, csak gyorsan felrajzolja a szükséges egyenletet aminek a végeredményét azonnal meg is mutatja a MyScript. 

splashtop-2-remote-desktop-for-iphone.jpg

Splashtop 2

Igazán kényelmes megoldást nyújt az irodai számítógépen lévő adatok elérésére a Splashtop. Az alkalmazással ugyanis távolról vezérelhetővé válik a számítógép, így a fontos adatokat, hasznos programokat a mobilunk képernyőjén is megtekinthetjük. A program a Windows mellett Mac-kel is kompatibilis (ehhez értelemszerűen fel kell tenni egy kliensprogramot a gépre), illetve az iPhone mellett természetesen iPad-en és az androidos készülékeken is működik.  Üröm az örömben, hogy a bár a Splashtop 4,99 dollárért (1400 forint) hozzáférhető, alapesetben csak a helyi hálózaton használható. Ahhoz, hogy akár több országgal távolabbról is elérjük a számítógépünket, az évi 17 dolláros (4800 ezer forint) áron kínált Access Pack-ot kell megvásárolnunk. 

avast-wi-fi-finder.jpg

Avast Wi-Fi Finder

Ahogy a nevében is szerepel, az Avas Wi-Fi Finder a WiFi hálózatok megtalálására szolgál. Az egyszerűen kezelhető alkalmazás egy térképen mutatja meg, hogy a közelben merre találhatóak nyilvános WiFi hálózatok. A program azt is jelzi, hogy egy adott hálózat nyitott-e vagy a használatához jelszóra van szükségünk. Amennyiben találtunk egy olyat, ami megfelelőnek tűnik, úgy a navigálás gombra nyomva az Apple Maps azonnal elirányít minket az úticélhoz. Igazán hasznos, hogy egy adott ország összes WiFi pontjait lementhetjük, így egy út előtt mindenképpen érdemes megnyitni a programot. 

k-bigpic.png

Microsoft Office

Végére hagytuk az irodai programcsomagok királyát, a Microsoft Office-t. A redmondi gyártó által fejlesztett alkalmazásokra hosszú ideig kellett várni, de 1,5 évvel ezelőtt végre hivatalosan is megérkezett a Word, az Excel, a OneNote, az Outlook és a PowerPoint az iPhone-ra. A teljes értékűen használható szoftverek az Office 365 keretében érhetőek el az Apple készülékeire, azaz havonta díjat kell fizetni értük (van ingyenes verzió is, de ott csak a fájlok megnyitását támogatja a rendszer, szerkeszteni nem lehet). Amennyiben van már kisvállalkozásod, úgy a Websas Business csomagjára vess egy pillantást, hiszen ebben nemcsak egy 5 eszközre szóló Office licenhez jutsz hozzá, de a honlapodnak tárhelyet és domaint is biztosítanak. 

Mostani összeállításunk ugyan kifejezetten az Apple rendszeréhez készült, de a közeljövőben azt is megmutatjuk, hogy milyen alkalmazásokat érdemes kipróbálnod, ha androidos mobilod van! 

7 ok, amiért a mobil fontosabb mint valaha

Új PC-t vásároltál? 10 alkalmazás, amit nem szabad lehagyni róla!

6 lépés, amit ne hagyj ki, ha el akarod adni a számítógéped!

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

Van, ahol még létezik a Szovjetunió: 9 érdekesség, amit nem tudtál a domainekről!

A legtöbben azt sem tudják, hogy létezik, pedig nap mint nap találkoznak a domain nevekkel. Ezek, a honlap címét kijelölő tartománynevek minden hivatkozás végén megtalálhatóak, elég csak a .hu, a .com vagy a .org-ra gondolnunk. Nem is gondolnánk, de ezek is tartogatnak érdekességeket,  ezért a mostani írásunkban 9 olyan érdekességet szedtünk össze, amelyeket biztosan nem tudtál a domainekről:

mike-mann.jpg

1. Egyszer előfordult, hogy egyetlen nap alatt egy ember közel 15 ezret jegyeztetett be

Mike Mann nem egy türelmes ember, szereti gyorsan elintézni a dolgokat. Talán ennek is köszönhető, hogy az ő nevéhez fűződik az egyetlen nap alatt bejegyzett legtöbb domain rekordja is, Mann ugyanis 24 óra alatt közel 15 ezer domain regisztrált. A pontos szám egészen pontosan 14962, de biztosak vagyunk benne, hogy lehetett ez volna több is, ha nem telik el a fránya nap! Persze Mann nem pusztán hobbiból vásárolgat domaineket, ezeket folyamatosan árusítja is a saját oldalán, természetesen az eredetinél magasabb áron. 

www.gif

2. Volt idő, amikor ingyen lehetett domaint igényelni

Napjainkban ugyan minden webcímért fizetni kell, nem volt ez mindig így. Sőt, 1995-ig teljesen ingyenes volt a domain regisztráció, csak azután döntöttek úgy, hogy vége a jó életnek. Ezután 100 dollárnak megfelelő összegért lehetett egy címet regisztrálni, majd két évvel később 70 dollárnyira csökkent ennek az ára. Mostanra eljutottunk oda, hogy egy-egy domain regisztrációja egyáltalán nem kerül sokba, egy .hu-s webcím már 3500 forintért a miénk lehet.

thisdomainisnotforsale-logo16july2015png.png

3. Van, amit nem lehet megvásárolni

Hiába szeretnéd, hogy a céged egy három karakteres, .com-ra végződő domainnel rendelkezzen, ezt aligha fogod tudni megoldani. Hiába van ugyanis több mint 50 ezer ilyen webcím, az összeset megvásárolták már! Az egyetlen megoldás, hogy egy ilyenhez hozzájuss, az az, ha személyesen az oldal üzemeltetőjétől veszed meg a domaint. Sőt, ha már a .com-nál járunk az is igen érdekes, hogy  a Test.com, az Example.com, az Invalid.com, és Localhost.com sem eladó, ezek az állami szabályozás értelmében saját használatra vannak fenntartva. Szintén így van ez az "A"-betűs .com domainekkel is, ezekből ugyanis az összes (szám szerint 63 darab!) gazdára talált a múltban. 

18phgnc5pst3yjpg.jpg

4. Tovább él a Szovjetunió!

Bár a Szovjetunió hivatalosan 1991-ben széthullott, ez nem azt jelenti, hogy az interneten ne élne tovább az egykori szuperhatalom. 25 évvel az egykori állam megszűnése után ugyanis közel 120 ezer használatban lévő, .su domain van a világon. Persze a legtöbb esetben orosz vállalatok, vagy állami szervezetek védetik le ezeket, illetve kétes szándékú hackerek is használják olykor. 

kepernyofoto_2016-04-15_13_23_22.png

5. Több mint 9 milliárdot ért a legdrágább domain

2007-ben a VacationRentals.com-ért a HomeAway-t is birtokló Brain Sharples 35 millió dollárt adott. Ezzel ez a domain lett a világ legdrágábbika, ezt a címet pedig azóta sem vette el senki a VacationRentals-tól. A dobogóra ezen kívül még a 30 millió dollárért megszerzett PrivateJet.com és a 16 millió dolláros áron gazdára talált Insure.com állhat fel. Ha szeretnéd tudni, hogy melyek a világ legdrágább domainjei, akkor kattints ide

ng_zones.jpg

6. Akár 40 ezer dollárba is kerülhet egy nigériai webcím

Ember legyen a talpán, aki kifejezetten egy nigériai domaint regisztrálna, hiszen az országban az egyes címek értéke elérheti az évi 40 ezer dollárt azaz 11,3 millió forintot. Az igazán érdekes az, hogy erre nincs is nagyon magyarázat, valaki valamiért úgy döntött, hogy ennek ennyi az ára és azóta ez így is van. Egy namíbiai domain sem olcsó, egy ilyen akár 4300 dollárba is kerülhet egy évben. 

googol_google.jpg

7. A véletlennek köszönhetjük a Google-t

Kevesen tudják, de eredetileg nem Google, hanem Googol lett volna a keresőóriás neve. Mivel a googol tíz szexdecilliárdot jelent (ez azt jelenti, hogy a szám egy egyesből és 100 nullából áll)  ezért kiválóan alkalmasnak találták arra, hogy az elképesztő mennyiségű keresési találatot kifejezze. Mindez csak azért nem valósult meg, mert az egyik társalapító visszaemlékezése szerint a regisztráció során rosszul gépelték be a címet, így Googolból Google lett. Persze lett volna lehetőségük javítani, ám ekkor derült ki számukra, hogy valaki már levédette a Googolt, ezért maradtak a Google-nél. 

img_5078_aure-l1.jpeg

8.  Van olyan kávézó a világon, ahol domainekről tanulhatsz

Kínában áprilisban adták át a világ első domainkávézóját. A meghökkentő kávéház Pekingben található és a célja az, hogy az ott fogyasztók megtudhassák a legújabb elérhető domaineket és azt is, hogy ezek közül melyekbe érdemes beruházni. A China.vc-ről itt tudhatsz meg többet. 

symbolics_1.png

9. A világ legidősebb domainje már több mint 30 éves

Bizony, a világ első domainjét 1985. március 15-én jegyezték be. A symbolics.com-ot több mint egy hónappal később követte az április 24-én bejegyzett bbn.com, míg harmadikként a think.com-ot jegyezték be, május 24-én. Érdekesség, hogy az első 20-ban olyan márkák is szerepelnek, mint a Xerox (ők 1986. január 9-én jegyezték be a sajátjukat), a HP (a vállalat 1986. március 3-én védette le a sajátját), az IBM (ők a HP után 16 nappal, március 19-én regisztráltak) vagy épp az Intel (ez a vállalat sem maradt le sokkal, 1986. március 25-én regisztrálták a saját domainjüket). 

Ízelítő korábbi írásainkból:

7 ok, amiért a mobil fontosabb mint valaha 

6 lépés, amit ne hagyj ki, ha el akarod adni a számítógéped!

Ezt a 10 Excel trükköt neked is érdemes megtanulnod

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

 

10+1 Windows 10 tipp, amivel jobban kihasználhatod a számítógéped!

Tavaly júliusban jelent meg a Microsoft legújabb, Windows 10 névre keresztelt operációs rendszere. A redmondi gyártó óriási sikerként könyvelte el az ablakos rendszer legfejlettebb kiadását, ami nem is csoda, hiszen már több mint 300 millió PC-n használják. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ténylegesen ki is használják, hiszen sok esetben a felhasználók nem sajátítják el az újdonságok csínját-bínját, így megfosztva magukat a lehetőségektől. Legújabb írásunkban most olyan trükköket mutatunk be, amelyeket minden Windows 10-et használónak érdemes kipróbálnia:

win1.png

1. Alakítsd át a Start Menüt

A Windows 8-at rengeteg kritika érte a Start menü hiánya miatt, a csempés kezdőképernyő ugyanis kevés felhasználó tetszését nyerte csak el. A Microsoft ezért a Windows 10-ben pótolta ezt a hiányosságot, ám, hogy ne menjenek szembe a korábbi elképzeléseikkel, a csempés felület sem tűnt el teljesen, az a Start menübe költözött. Ezek alapértelmezésként animáltak, hiszen a koncepció szerint itt folyamatosan frissülő információkkal találkozhatnak a felhasználók. Ha nem szeretnénk látni őket, esetleg túl nagynak vagy épp túl kicsinek találjuk őket, vagy épp szeretnénk kikapcsolni a rajtuk lévő animációt, akkor egyszerűen vigyük rájuk az egeret és jobb klikkel válasszuk ki a számunkra kényelmes beállítási lehetőséget. 

win2.png

2. Újabb asztal hozzáadása

Az Apple Mac OS X felhasználói már régóta élvezhetik, hogy egyszerre több asztalon is dolgozhatnak. Jó hír, hogy ez a funkció a Windows 10 megjelenésével alapértelmezésként is elérhetővé vált az ablakos rendszer használóinak. Egy újabb asztal hozzáadásához nem kell mást tenni, mint a Windows + Tab gombot megnyomni, majd az itt megjelenő képernyőn az új asztal hozzáadása opcióra kattintani.

win3.png

3. Fájlkezelő visszaállítása

A Windows 10-es fájlkezelő egyik legidegesítőbb tulajdonsága, hogy a korábbi verzióktól eltérően alapértelmezésben a legutóbb megnyitott fájlokat mutatja, ahelyett, hogy a klasszikus felület tárulna elénk a meghajtókkal, a hálózati helyekkel és a legfontosabb mappákkal. Szerencsére lehetőség van ennek beállítására is. Ehhez nem kell mást tenni, mint a Fájlkezelőben a Nézet fülre kattintani, majd ott a szalagsáv jobb szélén megtalálható Beállítások opcióra nyomni. Az itt megjelenő Mappabeállítások és keresési beállítások módosítása ablakban kiválasztható, hogy a Fájlkezelő milyen formában nyíljon meg. Alapértelezésben mindenkinek a Gyors elérés jelenik meg, de a legördülő menüben ott van az “Ez a gép” opció is. 

win4.png

4. Táblagépes üzemmód kiválasztása

Ha azon kevesek közé tartozol, akik szerették a Windows 8 táblagépes üzemmódját, akkor ez Neked szól. A Windows 10-ben megtalálható ez is, igaz alapértelmezésként inaktív. Bekapcsolásához nem kell mást tenned, mint a Gépházban megkeresned a Rendszer menüpontot. Az itt megjelenő listában megtalálható a Táblagép mód, a csúszkát eltolva pedig át is áll erre a redszer. Ez főképp akkor hasznos, ha laptop-táblagép hibriddel rendelkezek, hiszen ebben az üzemmódban például egy szöveg ablakra bökve azonnal megnyitja a virtuális billentyűzetet a rendszer.

win5.png

5. Frissítési időpont meghatározása

Igencsak idegesítő, amikor a Windows 10 úgy dönt, hogy akkor ő most csakazért is felrakja a frissítéseket, ezzel megszakítva a munkát. Erre a kellemetlen “meglepetésre” sokan úgy reagálnak, hogy kikapcsolják a Windows Update funkciót, amit mi egyáltalán nem javaslunk. Helyette érdemesebb ütemezni a frissítéseket, amit a gépházban tehetünk meg. A Frissítés és Biztonság menüpontban, a Windows Update ablakának alsó részén van egy Speciális beállítások rész. Ide kell kattintani, itt pedig a Frissítések telepítési módja menüben az ütemezést az automatikusról az “Értesítés újraindítás ütemezéséről” opcióra kell átállítani. 

win6.png

6. Frissítések letöltése hálózatba kapcsolt eszközökről

Kevesen tudják, hogy a Windows frissítéseket akár P2P-en keresztül, a hálózatba kapcsolt gépekről is letölthetjük. Ehhez a már az előző pontban tárgyalt Speciális beállítások menüpontban kell maradnunk. Jelen esetben Frissítési előzmények megtekintése alatt lévő Frissítések letöltési módjának kiválasztása opcióra lesz szükségünk, itt pedig a csúszkát Ki-ről Be-re kell állítani. Ekkor alapértelmezésben a A helyi hálózaton lévő gépek opció válik aktívvá, ez bár lassabbá teszi a frissítések letöltését (hiszen elsőként nem az interneten, hanem a hálózat többi, Windows 10-et futtató gépén keres az eszköz), jótékony hatással van a sávszélességre. 

win9.png

7. Inaktív ablakok eltüntetése

Szinte mindenkivel előfordult már, hogy egyszerre több alkalmazást is megnyitott, amelyek aztán egymás elől foglalták el a teret. Nos, ha Windows 10-et használsz, akkor a nem szükséges programokat egy pillanat alatt a tálcára helyzetheted. Ehhez nem kell mást tenned, mint kiválasztani az általad használni kívánt szoftvert majd a bal egérgombbal a fejlécre kattintani, ezután pedig a nyomva tartott gomb mellett megrázni az ablakot. Ezt elég két-három alkalommal megtenni, ezután a rendszer tálcára küldi az többi alkalmazást. 

87788479.jpg

8. Egy fájl tulajdonságainak gyors megtekintése

Hosszú ideig egy fájl jellemzőit csak úgy tudhattuk meg, ha jobb klikkel az állományra kattintottunk, majd itt a Tulajdonságok menüpontot választottuk. A Windows 10-ben ez is egyszerűbb lett, elég az ALT gombot nyomva tartani, majd a kívánt fájlra kattintani, ezután a rendszer automatikusan a tulajdonságok menüpontot hozza elő. 

win7.png

9. Alkalmazások gyors megtalálása

Aki sok alkalmazást használ a számítógépén, az nagyra értékeli majd, hogy a Windows 10-ben lehetősége van egy gyorstárcsázó előhívására a Start menü használata során. Ehhez nem kell mást tenni, mint a Start menüben a Minden alkalmazás opcióra kattintani, majd itt a legfelső, “0-9” jelzésre nyomni. Ezután kezdőbetűk szerint lehet keresni a gépen tárolt programok között.

1-windows_key.jpg

10.  Tálcán lévő alkalmazások gyorsindítása

Ha sok alkalmazást helyeztél ki a tálcára, akkor örülni fogsz ennek a trükknek. Ezeknek a programoknak a gyors elindításához ugyanis nem kell mást tenned, mint a Windows gombot + azt a számot megnyomnod, ahányadik helyen az adott alkalmazás található. Tehát, ha a Chrome az első a listában, akkor a Windows + 1 megnyomásával indíthatod el. 

win8_1.jpg

+1. Számítógép extrém gyors leállítása

Amikor megnyomod a Főkapcsoló menüpontban a Leállítás opciót, a kikapcsolási procedúra veszi kezdetét. Ez eszköztől függően akár fél-1 percet is igénybe vehet, hiszen a készülék sokszor vár még egy kis ideig a kikapcsolás kezdése előtt, hogy bizonyos folyamatok leállhassanak. Ha ezt nem szeretnéd kivárni, akkor egy egyszerű parancsikonnal egy szupergyors kikapcsolási lehetőséget készíthetsz. Ehhez elég jobb egérgombbal kattintani az asztalon, majd az ÚJ fülön  a Parancsikon opciót kiválasztani. A célhoz pedig ezt a parancsot kell beírni, természetesen az idézőjelek nélkül: “ %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 0 ” Ezután, ha erre a parancsikonra kattintunk, a számítógép azonnal megkezdi a leállítást. 

Ízelítő korábbi írásainkból:

 

12 trükk, amivel profi Word felhasználó lehetsz

Új PC-t vásároltál? 10 alkalmazás, amit nem szabad lehagyni róla!

Ezt a 10 Excel trükköt neked is érdemes megtanulnod

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

 

7 ok, amiért a mobil fontosabb mint valaha

Sokan egyetértenek abban, hogy lassan de biztosan közeledik a PC-korszak utáni időszak, azaz amikor a felhasználók már inkább mobil eszközökön jutnak majd hozzá az információkhoz. Bár ez az átmenet még hosszú időt vesz igénybe, az már most látszik, hogy ezek a mobil készülékek rendkívül fontos részeivé váltak az életünknek. 

Mostani írásunkban ezért 7 olyan indokot szedtünk össze, amely megmutatja, hogy miért fontos, hogy a céges marketing mobilra is fokuszáljon:

how-to-take-a-screenshot-on-android-phones-tablets-take-a-screenshot-on-samsung-galaxy-s6-htc-one-m9-sony-xperia-z3-lg-g4-nexus-6-and-more_-plus-how-to-take-a-screencast-in-android.jpg

1. Egyre többen mobilról neteznek

Az elmúlt évek trendje az, hogy míg a PC-eladások egyre inkább csökkennek, addig az okostelefonokból és táblagépekből rendre több fogy. Az IDC felmérése szerint 2015 első negyedévéhez képest az idei év azonos időszakában 11,5%-kal kevesebb eszközt adtak el a gyártók, míg okostelefonból 13%-kal több fogyott. Ez azt jelenti, hogy a piac egyértelműen a mobil eszközök irányába halad, azaz nagy hibát követsz el, ha a cégeddel nem fokuszáltok erre a területre! 

2. Erősebbek lettek a készülékek

Amíg 10 évvel ezelőtt a mobiltelefonok teljesítménye jelentősen elmaradt a számítógépekétől, addig mára az egyáltalán nem így van. Persze nem arra kell gondolni, hogy egy asztali csúcskészülék alulmarad egy okostelefonnal szemben, de az tény, hogy egy modern okostelefon számítási teljesítménye sok esetben még meg is haladja a felhasználói igényeket. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a hirdetéseid megalkotása során jelentősen részletgazdagabb, izgalmasabb végeredménnyel számolhatsz, hiszen szinte biztosan nem a technológia jelenti majd a korlátot.

smartphones.jpg

3. Megváltoztak a felhasználói szokások

Az okostelefonoknak hála alaposan megváltoztak a felhasználói szokások. Egyre kevesebben olvasnak hosszú cikkeket, ezek helyett inkább gyors, lényegre törő információkkal akarnak találkozni. Egy félresikerült honlap, amely nemcsak ronda, de lassú is  könnyen elriaszthatja az érdeklődőt és ehelyett inkább valami mást választ majd, értelemszerűen a konkurenciától. Ezért érdemes megfelelő tárhelyet választani, ahonnan biztosan gyorsan elérhető lesz majd a honlapod. 

Egy jó weboldal annál is inkább fontos,  mert a fiatalabb generáció már egyértelműen elfordult a televíziótól és a rádiótól, így őket sokkal inkább online lehet elérni. Míg a tévé helyett inkább Netflixet vagy YouTube-ot néznek, addig a rádió helyett Spotify-t, Apple Music-ot vagy épp Deezert hallgatnak. A hirdetőknek tehát fel van adva a lecke, hiszen a korábbi megoldások már idejétmúltak. 

4. A közösségi média a zsebünkben van

Az Android és az iOS rendszerek legnépszerűbb alkalmazásai között rendre megtaláljuk a közösségi médiákét. Ennek fényében nem meglepő, hogy az emberek igen aktívan használják ezeket a programokat, azaz 2016-ban kulcsfontosságú, hogy a közösségi média is szerepeljen egy vállalkozás marketingtervében. 

shutterstock_279560774.jpg

5. Könnyen elérhetjük az értékes felhasználókat

Bár sokan még most is úgy gondolják, hogy gyerekes a telefon állandó nyomkodása, kutatások bizonyították, hogy az okostelefon felhasználók a hirdetők számára rendkívül értékesek, sőt sok területen a legértékesebbnek számítanak. Ez annak köszönhető, hogy sokan demográfiailag pont abba a kategóriába tartoznak, ami a hirdetők számára a legfontosabb: fiatalok, képzettek és van is pénzük, amit természetesen el akarnak költeni. Persze ne gondoljuk, hogy az idősebbek nem férnek hozzá a technológiához, sőt, kutatások alapján a középkorúak körében drámaian nő az okostelefonok felhasználási aránya. 

6. Helyalapúvá tehetjük a hirdetéseinket

Mivel már nem adnak el úgy okostelefont, hogy nincs benne GPS, ezért kitalálható, hogy még Magyarországon is több millióan rendelkeznek navigációs berendezéssel, az zsebükben lapuló telefonnak hála. Elég egy 500 MB-os internetcsomag és máris jelentősen kiszélesedik a telefon felhasználási köre. A hirdetők számára legfontosabb célcsoportok általában aktívan ki is használják a készülékük tudását, így például boltok, éttermek keresésénél is igénybe veszik az eszközt. Itt jön a képbe a megfelelő marketing, hiszen egy lényegre törő hirdetés könnyen a vevővé varázsolhatja az érdeklődőt. 

istock000008547460medium.jpg

7. Jelentősen olcsóbb a hagyományos médiumoknál

Persze kreativitás, tervezés és tudás nélkül még most sem lehet sikereket elérni, pénzt azért spórolhatunk, ha kifejezetten mobilra optimalizált hirdetésekkel próbálkozunk. Mindez annak köszönhető, hogy míg egy televíziós vagy rádiós hirdetés során gyakorlatilag mindenkire “lövünk”, addig egy mobilon megjelenő (akár egy alkalmazáson belül, akár egy, kifejezetten a célcsoport által látogatott oldalon) hirdetéssel több potenciális vevőnek mutathatjuk be a szolgáltatásinkat.

Ízelítő korábbi írásainkból:

12 trükk, amivel profi Word felhasználó lehetsz

Ezért kell, hogy saját weboldalad legyen!

Neked megér egy webcím 9 milliárd forintot? Ezek a világ legdrágább domainjei

Tetszett a cikk? Lájkolj minket a Facebookon és nézd meg a weboldalunkat is! 

 

süti beállítások módosítása